puchary50lecie_zdj39Witamy na stronie OSP Kąty. Pragniemy podzielić się z Wami tym, czym zajmujemy się na co dzień, a także ideą i historią naszej Straży Pożarnej, która powstała w 1949 r. Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji o m.in przyczynach pożarów, grupach pożarów, odznaczeniach w straży pożarnej, zapoznasz się ze statutem OSP, dowiesz się co to jest KSRG, JRG, GCBA, PSP, ZOSPRP, itd. Zapraszamy do odwiedzin wspaniałego miejsca jakim jest Krościenko nad Dunajcem i przepięknych gór Pienin i Gorców.

Zapraszamy także do serwisu prowadzonego przez druhów z OSP Kąty tj: www.strazpozarna.info - To strona dla strażaków, osób związanych z pożarnictwem, ratowników i nie tylko, z  najświeższymi wiadomościami z całego kraju.

Oprócz brania udziału w akcjach ratowniczych, przeprowadzanych w czasie pożarów oraz innych klęsk i zdarzeń, statutowym celem działalności Ochotniczej Straży Pożarnej jest także rozwijanie kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej. Mając to na uwadze, chcąc także wzbogacić ofertę spędzania wolnego czasu, Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku – Kątach przystąpiła do realizacji projektu w ramach PROW w zakresie małych projektów pn. „Wolny czas nie zgubi nas” – warsztaty z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych. Zapraszamy na relację z przedsięwzięcia na aktywna.strazpozarna.info