burze_2010 Intensywne opady deszczu, które nawiedziły w ostatnim czasie obszar południowej Polski spowodowały szybkie i wysokie wezbrania wód w rzekach, potokach oraz rowach meriolacyjnych. W naszej gminie obfite i gwałtowne opady spowodowały podtopienia wielu gospodarstw, naderwanie dróg na kilku ulicach, powalenie drzew i osuwanie się ziemi. Mieszkańcy ulicy Jana Pawła II musieli jeździć przez centrum Grywałdu, gdyż dojazd do drogi 969 nie był przejezdny. Z żywiołem walczyło kilkanaście jednostek strażaków (w tym dwa zastępy z nowotarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej)

  Intensywne opady deszczu, które nawiedziły w ostatnim czasie obszar południowej Polski spowodowały szybkie i wysokie wezbrania wód w rzekach, potokach oraz rowach meriolacyjnych. W naszej gminie obfite i gwałtowne opady spowodowały podtopienia wielu gospodarstw, naderwanie dróg na kilku ulicach, powalenie drzew i osuwanie się ziemi. Mieszkańcy ulicy Jana Pawła II musieli jeździć przez centrum Grywałdu, gdyż dojazd do drogi 969 nie był przejezdny. Z żywiołem walczyło kilkanaście jednostek strażaków (w tym dwa zastępy z nowotarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej)

 

zdjęcie pochodzi z serwisu podhale24.pl